Reklam

31 Mart İtibari İle Romanya Resmen Schengen Ülkesi Oluyor.

31 Mart 2024 itibarıyla Romanya Schengen Üyesi Devlet olacaktır , bu nedenle aşağıdaki durumlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız lütfen aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

31 Mart İtibari İle Romanya Resmen Schengen Ülkesi Oluyor.
31 Mart İtibari İle Romanya Resmen Schengen Ülkesi Oluyor. Sofor Gazetesi
Bu içerik 320 kez okundu.
Reklam

31 Mart İtibari İle Romanya Resmen Schengen Ülkesi Oluyor.

1. tarafından verilen kısa süreli kalış vizesine sahipsiniz. Romanya 31 Mart 2024'ten önce

Kısa süreli vizeniz, yalnızca Romanya toprakları için ve 565/2014/AB sayılı Kararda belirtilen koşullar altında geçerlilik süresi sona erene kadar geçerli olmaya devam edecektir.Bu nedenle, başka bir Schengen Devletine seyahat etmeyi planlıyorsanız, seyahat etmeyi düşündüğünüz Devletin yetkilileri tarafından verilen vizeye başvurmanız gerekecektir.

2. 31 Mart 2024 tarihinden önce kısa süreli vize başvurusunda bulundunuz ve başvurunuz işleme alınmadı (örn. konsolosluk görüşmesine katılmadınız, 31 Mart 2024 tarihinden sonra randevunuz var veya ödeme yapmadınız) vize ücreti). Başvurunuz geçersiz sayılacak ve Schengen kuralları kapsamında incelemek için gerekli belge ve bilgileri yüklemek ve güncellemek için

yeni bir başvuru ve yeni bir dosya göndermeniz gerekecektir .

Önemli uyarı! 31 Mart 2024'ten itibaren Romanya tarafından verilen vizeler aşağıdaki şekilde sınıflandırılacaktır:

Tek tip (Schengen) vizeler , C sembolü;
Sınırlı bölgesel geçerliliğe sahip vizeler , C sembolü;
Schengen Üye Devletlerinin bir veya daha fazla havalimanındaki uluslararası transit alanlarından transit geçiş için geçerli olan, A sembollü havalimanı transit vizeleri ;
Uzun süreli vizeler , D sembolü.


Schengen vizeleri, sahiplerine herhangi bir 180 günlük süre içinde 90 günü aşmayan konaklamalar için Schengen bölgesine seyahat etme olanağı tanıyacaktır.

D sembolü olan uzun süreli vizeler, ulusal vize haline gelecektir ve bu tür vizelerin sunulması ve işlenmesine ilişkin geçerli mevzuat, Hükümet Acil Durum Yönetmeliği no. Romanya'daki yabancıların rejimine ilişkin 194/2002 sayılı Karar, daha sonraki değişiklik ve eklemelerle birlikte yeniden yayımlandı.

eVisa platformu eViza, kısa süreli vize başvurularının sunulması için 1 Mart - 31 Mart 2024 tarihleri ​​arasında KULLANILAMAYACAKTIR . Önümüzdeki dönemde planlanan acil seyahatler için lütfen doğrudan yetkili diplomatik misyonlarla ( Romanya Misyonları ) iletişime geçiniz.

3. 31 Mart 2024 tarihinden önce kısa süreli vize başvurusunda bulundunuz, başvurunuz işleme alındı ​​ancak 31 Mart 2024 tarihine kadar vize etiketi yapıştırılmış pasaportu almadınız.

Verilen vize , 31 Mart 2024 tarihine kadar geçerlidir. sona erme tarihi ve Romanya topraklarıyla sınırlı olacak ve 565/2014/EU sayılı Kararda belirtilen koşullar altında geçerli olacaktır. Bu nedenle vizeniz Schengen vizesi olarak değerlendirilmeyecektir.

Romanya Schengen 31 mart
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak
STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak
Türkiye’de son 3 yıl içinde, mazot 6 kat, navlun 4 kat arttı
Türkiye’de son 3 yıl içinde, mazot 6 kat, navlun 4 kat arttı