Reklam

STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak

Arkas Holding ile ortak STILL ARSER, sistemi Türkiye’deki kullanıcıların da hizmetine sunuyor. Kurulan lityum iyon şarj istasyonlarıyla bir müşterinin yılda yaklaşık 10 bin Euro enerji tasarrufu yapabileceği açıklandı.

STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak
STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak Sofor Gazetesi
Bu içerik 248 kez okundu.
Reklam

Alman intralojistik şirketi STILL, “Akıllı Şarj" yönetim sistemi ile lityum iyon pillerin gerçek potansiyelinin ortaya çıkmasını sağladı. İç lojistik sektöründe Arkas Holding ile ortak STILL ARSER olarak faaliyet gösteren STILL, lityum iyon akülü araçlarını Türkiye’de de kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Enerji maliyetleri düşecek

STILL’in enerji uzmanı Gesa Kaatz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Endüstriyel araç filonuzu yanlış zamanda şarj ederseniz genellikle daha fazla ödersiniz. Bu, Avrupa genelinde elektriğin arz ve talebe dayalı olarak fiyatlandırılmasından kaynaklanmaktadır. Yani elektrik, talebin özellikle yüksek olduğu zamanlarda en pahalıdır. Yılda 100.000 kWh'dan fazla elektrik sarfı yapan firmalar, ödemelerini aylık olarak kullandıkları en yüksek seviyeden yapar. Geliştirdiğimiz akıllı şarj sistemi sayesinde firmalar artık bu harcamaları azaltabilecek” dedi.

Filoyu doğru zamanda şarj mümkün

Endüstriyel araçların teknolojik olarak izlenebilmesini ve kontrol edilmesini sağlamak için kullanılan akıllı şarj sistemleri sayesinde filonun enerji maliyetlerini hızlı ve önemli ölçüde azaltabileceğine de değinen Kaatz, STILL’in sunduğu bu teknolojik çözümle, filoyu doğru zamanda şarj etmenin mümkün olabildiğini belirtti.

urulan lityum iyon şarj istasyonlarıyla bir müşterinin yılda yaklaşık 10.000 Euro enerji tasarrufu yapabileceğine dikkat çeken Kaatz, şunları söyledi:

“Bu sistem ile akü ve forklift filosunun şarjına ilişkin tüm süreçler tamamen dijital ve şeffaf olarak izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Yalnızca tam olarak ne zaman ve ne kadar enerjiye ihtiyaç duyulduğunu ve tüketildiğini bilenler, şarj süreçlerini, dolayısıyla araçların kullanılabilirliğini ve malzemelerin sorunsuz akışını güvenilir ve proaktif bir şekilde planlayabilir. STILL Akıllı Enerji Birimi (SEU), şirketteki sabit şarj cihazları arasında ağ oluşturur ve verimli enerji dağıtımı sağlar. Bu, şarj durumlarının analiz edilmesine, kapasitelerin planlanmasına ve şarj süreçlerinin önceliklendirilmesine olanak tanır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak
STILL’in akıllı şarjı, forkliftlerin verimliliğini artıracak
Türkiye’de son 3 yıl içinde, mazot 6 kat, navlun 4 kat arttı
Türkiye’de son 3 yıl içinde, mazot 6 kat, navlun 4 kat arttı